Otevřeno Po - Pá 10:30 - 18:30
Neohodnoceno

Serafin - IMUNOfungin BIO 200ml

Skladem
Kód: 8752331066724180
299,90 Kč
Kategorie: Serafin
ajkfnakjgf
DOPORUČUJEME

Věřte, rádi bychom prozradili více než je níže napsáno, avšak pouze uvedené informace nám zákon povoluje uvést. Rádi Vám ale prozradíme a poradíme více prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Kontaktujte nás zeptejtese@serafinbyliny.cz nebo tel. 739021759

1.Imunita

Jitrocel kopinatý v BIO kvalitě podporuje přirozenou imunitu.

2.Žaludek, střeva, játra

Jitrocel kopinatý v BIO kvalitě podporuje normální funkce trávicího traktu, střev, žaludku a jater.

3.Mikroflóra

Jitrocel kopinatý v BIO kvalitě podporuje přirozenou střevní mikroflóru.

4.Dýchání

Jitrocel kopinatý v BIO kvalitě napomáhá funkci dýchacího systému.

5.Tradice východní medicíny

Čaga sibiřská v BIO kvalitě je tradiční léčivá houba.

Betaglukany – strážci naší imunity

Slovo betaglukany slýcháme velmi často, a to zejména ve spojení s podporou imunity.

Co to je betaglukan

Betaglukan je unikátní přírodní polysacharid, schopný podporovat obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním chorobám. I když jsou aktivní účinky betaglukanu známé již delší dobu, až poslední roky se dostávají do popředí. Důvodem je zejména hledání náhrady za antibiotika, která začínají být díky rezistentním bakteriím neúčinná. Více než padesát let výzkumu a tisíce studií prováděných na různých universitách ve světě prokázaly, že denní konzumace betaglukanu optimálně stimuluje makrofágy (bílé krvinky) a výsledkem je obranný systém vyladěný na nejvyšší výkon.

Jak betaglukan v těle funguje

Dobře fungující imunitní systém snadno rozezná cizorodou látku, ať už je to bakterie nebo nějaký parazit, a zničí ji. Hlavní roli zde hrají makrofágy. Makrofágy, které jsou přítomné ve všech orgánech našeho těla, přitom fungují jako generálové imunitního vojska a posílají bílé krvinky do bitvy. Pracují tak trochu jako známý Pac Man v oblíbené videohře našeho mládí. „Požírají vše, co do krve nepatří“. Ale všechno nezvládnou a dlouhodobé infekce, opakované nemoci nebo velký stres je vyčerpají stejně, jako je vyčerpaný celý organismus. Je proto jasné, že makrofágům tvořícím tu nejdůležitější obrannou linii, musíme nějak pomoci.

Pomoc přichází ve formě betaglukanů. Na buňkách imunitního systému (především se jedná o makrofágy, neutrofily, některé lymfocyty a přirozené zabíječe) existují specifické receptory pro glukan nazvané CR3. Ve chvíli, kdy se na receptor CR 3 naváže betaglukan s dalšími složkami z organismu, dojde k bouřlivé aktivaci imunitní buňky, která ničí všechno cizorodé a nepatřičné, od bakterií až po rakovinné buňky. Betaglukany jsou vlastně takové hnací motory imunitních buněk.